مجله آی تـی پدیـا
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال ، آموزش کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت و ...
برای ورود به گنجینه ای از پرسش و پاسخ در مورد کامپیوتر ، اینترنت و ... اینجا را کلیک کنید ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیدا کردن مدل گوشی افراد از روی شماره تلفن همراه آنها

فرض کنید شماره تلفن همراه یک فرد را در اختیار دارید و دوست دارید بدانید گوشی وی ساخت کدام کارخانه است و مدل دقیق گوشی او چیست. شاید در نگاه اول چنین چیزی ممکن نباشد، اما در صورتی که شماره مورد نظر شما از اپراتورهای ایرانسل یا همراه اول باشد به سادگی چنین کاری امکان‌پذیر است.
تنها لازمه این کار نیز دسترسی به اینترنت است. در این ترفند به نقل از هفته نامه بایت قصد داریم به معرفی پیدا کردن نوع گوشی افراد مختلف از روی شماره تلفن همراه آنها بپردازیم:
خطوط ایرانسل
برای پیدا کردن نوع گوشی شماره‌های ایرانسل کافی است به آدرس اینترنتی


مراجعه کنید. سپس شماره تلفن همراه مورد نظر را با پیش‌شماره و بدون صفر وارد کنید و روی دکمه مرحله بعد کلیک نمایید. در صفحه بعد، کارخانه سازنده و مدل گوشی این شماره همراه را خواهید دید.

خطوط همراه اول
برای پیدا کردن مدل گوشی شماره‌های همراه اول نیز کافی است به آدرس اینترنتی


مراجعه کنید. شماره تلفن همراه را با پیش‌شماره و به همراه کد 98 و بدون صفر وارد کرده و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید. در صفحه بعد، کارخانه سازنده و مدل گوشی این شماره همراه را مشاهده خواهید کرد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توان از روی شماره تلفن همراه، اطلاعاتی تا این حد دقیق به دست آورد. در پاسخ باید گفت این دوصفحه اینترنتی که در بالا معرفی شدند، در اصل برای دریافت خدمات دیتا راه‌اندازی شده‌اند. زمانی که گوشی جدیدی می‌گیرید و از اپراتور خود درخواست فرستادن تنظیمات GPRS و یا MMS را می‌کنید، نیاز به دانستن مدل گوشی شما هست تا بتوان تنظیمات لازم را برای آن ارسال نمود. کار اصلی این صفحات هم دقیقا یافتن همین اطلاعات است اما چنین استفاده‌ای نیز می‌توان از آن‌ها کرد.طبقه بندی: آمـوزشی،  مـوبایل، 
برچسب ها: موبایل، پیدا کردن مدل گوشی موبایل، ایرانسل، همراه اول،
ارسال توسط حسین توسلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
اخبار جدید

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic