مجله آی تـی پدیـا
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال ، آموزش کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت و ...
برای ورود به گنجینه ای از پرسش و پاسخ در مورد کامپیوتر ، اینترنت و ... اینجا را کلیک کنید ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 22 مهر 1394
آموزش ساخت کانال در تلگرام

در جدیدترین نسخه اپلیکیشن تلگرام این امکان به کاربران داده شده تا با ایجاد کانال های اختصاصی و عمومی، از محدودیت های پیشین در زمینه ایجاد گروه، نجات پیدا کنند. در این مطلب با نحوه ساخت یک کانال در این برنامه آشنا می شوید.
اگر تلگرام خود را از طریق Play Store آپدیت کنید، گزینه جدید New Channel را خواهید دید و می توانید با لمس و کلیک روی این قسمت وارد صفحه بعد شوید. در مرحله بعد اسم کانال خود را انتخاب و در قسمت زیرین توضیحات مربوط به آن را اضافه کنید. سپس با انتخاب آیکن تایید، وارد صفحه بعد شوید. حال باید نوع کانال مورد نظر را انتخاب کنید؛ قسمت اول مربوط به کانال های عمومی است و همه کاربران می توانند با وارد کردن نام کانال شما آن را پیدا کنند و عضو شوند و قسمت دوم کانال های خصوصی است و تنها کسانی که شما دعوت کنید، قادر به مشاهده مطالب هستند. 
دقت کنید که در خصوص کانال عمومی باید برای آدرس کانال، نامی انتخاب کنید که پیش از شما انتخاب نشده باشد. برای ثبت کانال Public یا عمومی در صورت موجود بودن اسم آدرس پیشنهادی شما، با پیغام …. is available مواجه خواهید شد و بدین ترتیب پس از انتخاب گزینه تایید وارد صفحه بعد خواهید شد. 
از این به بعد لینک گروه شما این چنین خواهد بود: Telegram.me/your channel name.در قسمت بعد می توانید افراد مورد نظر خود را بدون هیچ محدودیتی به عنوان اعضای اولیه به کانال ایجاد شده اضافه کنید.
برای ثبت کانال خصوصی، محدودیت انتخاب نام موجود را ندارید و خود تلگرام برای شما این عمل را انجام می دهد. کانال خصوصی قابل جست وجو نیست و تنها شما می توانید اعضای مورد نظر را به دلخواه به گروه اضافه کنید . ایجاد کانال با نام های مختلف توسط یک کاربر امکان پذیر است، البته تلگرام این موضوع را محدود کرده و می توانید تنها 5 کانال عمومی در این برنامه بسازید.

در قسمت تنظیمات گروه، می توانید به راحتی با ورود به منوی Administrators برای کانال خود، مدیران دیگری را انتخاب کنید تا در مواقع ضروری بتوانند به شما کمک کنند.
طبقه بندی: آمـوزشی،  اینترنت، 
برچسب ها: تلگرام، ساخت کانال در تلگرام،
ارسال توسط حسین توسلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
اخبار جدید

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic