مجله آی تـی پدیـا
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال ، آموزش کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت و ...
برای ورود به گنجینه ای از پرسش و پاسخ در مورد کامپیوتر ، اینترنت و ... اینجا را کلیک کنید ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 مرداد 1394
گوگل زیرمجموعه «آلفابت» شد

گوگل در تصمیمی عجیب به نوعی با تقسیم شرکت گوگل، تمام شاخه های آن را زیر سایه  یک هلدینگ با نام آلفابت برد. لری پیج و سرگی برین به عنوان موسسان گوگل تصمیم گرفته اند با تاسیس شرکت هلدینگ جدیدی به نام Alphabet به عنوان شرکت مادر تخصصی زیر مجموعه های خود فعالیت کنند و از این به بعد ساندار پیچای مدیر عامل جدید گوگل خواهد بود. به گزارش zoomit ،این تغییر گسترده با واکنش مثبت وال استریت روبه رو و منجر به افزایش۶ درصدی ارزش سهام گوگل شد.
لری پیج در وبلاگ خودگفت: من و سرگی به طور جدی تصمیم داریم در زمینه های جدید فعالیت کنیم. بنابراین تصمیم گرفتیم شرکت جدید خود به نام Alphabet را راه اندازی کنیم. از این پس Alphabet Inc جایگزین Google Inc خواهد شد. گوگل به یک موجودیت که تمام مالکیت آن در اختیار آلفابت است، تغییر خواهد یافت.هلدینگ آلفابت جایگزین هلدینگ گوگل خواهد شد و برای این که همچنان در انظار عمومی شناخته شده باشد، تحت همان عناوین نام آشنای GOOG و GOOGL فعالیت خواهد کرد. آلفابت مجموعه ای متشکل از شرکت های مختلف خواهد بود. بزرگ  ترین عضو این مجموعه بدون شک گوگل است.

گوگل جدید در مقایسه با گذشته کمی محدود و کوچک خواهد شد و شرکت هایی که در زمینه هایی غیر از حوزه  اصلی فعالیت اینترنتی گوگل کار می کنند، در مجموعه  آلفابت جا خواهند گرفت. اما منظور از فعالیت های غیرمرتبط با فعالیت اصلی گوگل چیست؟ شاخه هایی نظیر علوم طبیعی که در زمینه  ساخت لنز های سنجش میزان گلوکز فعالیت می کند یا کالیکو که در رابطه با طول عمر متمرکز است، از جمله  شاخه هایی هستند که تحت نظر آلفابت به فعالیت ادامه خواهند داد. مدیران گوگل معتقدند این تصمیم امکان مدیریت بهتر مجموعه را فراهم می کندو باعث مدیریت مستقل زمینه هایی می شود که چندان ارتباطی با یکدیگر ندارند.

نویسنده: فاطمی
http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1394&month=5&day=22&id=7413263طبقه بندی: اخبـار، 
برچسب ها: گوگل، شرکت گوگل،
ارسال توسط حسین توسلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
اخبار جدید

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic