مجله آی تـی پدیـا
تازه ترین اخبار دنیای دیجیتال ، آموزش کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت و ...
برای ورود به گنجینه ای از پرسش و پاسخ در مورد کامپیوتر ، اینترنت و ... اینجا را کلیک کنید ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چگونه موتور جست و جوی کورتانا را به گوگل تغییر دهیم

یکی از قابلیت های جدیدی که به همراه ویندوز ۱۰ عرضه شده، کورتانا یا همان دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت است. کورتانا به صورت پیش فرض به سرویس جست وجوی بینگ و مرورگر اج متصل شده است؛ اما می توان با اعمال تغییراتی مرورگر پیش فرض را به ترتیب به فایرفاکس یا کروم و موتور جست وجو را از بینگ به گوگل تغییر داد. در ادامه نگاهی به چگونگی تغییر تنظیمات برای استفاده از موتور جست وجوی گوگل در مرورگر های کروم و فایرفاکس از طریق کورتانا خواهیم داشت.
به گزارش zoomit ،برای تغییر مرورگر پیش فرض کورتانا کافی است مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ را به کروم یا فایرفاکس تغییر دهیم. با این وجود باز هم موتور جست وجوی مورد استفاده بینگ خواهد بود. در ادامه نحوه  تغییر موتور جست وجوی بینگ به گوگل را در 2 مرورگر فایرفاکس و کروم برای استفاده توسط کورتانا مرور خواهیم کرد.

تبدیل مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ و کورتانا به کروم و فایرفاکس:این مورد بسیار ساده است. برای تغییر مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ کافی است چند تغییر کوچک در تنظیمات ایجاد شود. برای اولین قدم کافی است پس از کلیک روی Setting در ویندوز ۱۰ گزینه  System Group را انتخاب کنیم. سپس با مراجعه به تب Default Apps و تغییر گزینه  Web Browser به مرورگر دلخواه خود، کار تمام است.

تغییر موتور جست وجوی پیش فرض به گوگل:برای تغییر موتور جست وجوی پیش فرض کورتانا از بینگ به گوگل باید از افزونه ای به نام bing2google استفاده کنیم که تمام جست وجوهای انجام شده در بینگ را به سرویس جست وجوی گوگل انتقال می دهد. پس از آن که مرورگر پیش فرض کورتانا را به کروم تغییر دادیم و افزونه  مورد نظر را نیز در این مرورگر نصب کردیم، تمامی جست وجوهای انجام شده توسط کورتانا از مرورگر کروم و موتور جست وجوی گوگل استفاده خواهد کرد. در مورد فایرفاکس نیز این موضوع صادق است و پس از تبدیل کردن فایرفاکس موزیلا به مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰، می توان از طریق این افزونه تمامی جست وجوها را از طریق گوگل و فایرفاکس انجام داد.

نویسنده: فاطمی
http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1394&month=5&day=18&id=7407600طبقه بندی: آمـوزشی،  سیستم عامل ویندوز، 
برچسب ها: ویندوز 10، کورتانا، دستیار صوتی ویندوز،
ارسال توسط حسین توسلی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin
اخبار جدید

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic